روز نحس سیزدهم

سال نو به همه آدما مبارک و به طبیعت تسلیت

بعضی از ماها خوب یا بد، درست یا غلط باورهایی داریم که  با این باورها  زندگی میکنیم و گاهی با رفتار های خود به این باورها عینیت می بخشیم . یکی از این  باورها باور به نحوست عدد سیزده است  هر چند در سالهای اخیر به نسبت گذشته این باور رواج ندارد ولی  برخی ار فتارهای ما به ثبات این باور دامن میزند. البته اشتباه نکنید این نحوست  بطور مستقیم متوجه ما آدما نیست هر چند کسی که  بیشترین ضرر را  متحمل میشود،  ما ادمهاییم.

منظور من دقیقا اشاره به روز سیزدهم فروردین ماه یا  همان سیزده بدر  که به نام روز طبیعت نامگذاری شده است، دارد.  البته  نیت کسانی که این نامگذاری را انجام داده اند پاسداری از طبیعت بوده ولی دقیقا مانند سایر تناقضهایی که در رفتار خود داریم، این روز را روز طبیعت نامیده ایم تا آن را به لجن بکشیم، تا  نشان دهیم ما آدمهای قدرشناسی نیستیم و هر کس به ما خدمتی کرد، لایق نابودی است.

این رفتاری است که از ابتدای اشغال زمین بی دفاع توسط حضرت آدم ابوالبشر تاکنون با طبیعت داشته ایم!

کافی است در پایان روز نحس سیزده بدر به محیط اطرافمون نگاهی نه چندان دقیق داشته باشیم  تا اگر وجدان بیداری مانده باشد، شرمنده رفتار خود شده و چرایی نحوست این روز  را درک کنیم!

 این  نحوست که ما برای طبیعت خواسته ایم دامن ما را گرفته؛ از بین رفتن بسیاری از موجودات ، گرم شدن کره زمین، ذوب شدن یخهای قطب شمال و جنوب، زیر آب رفتن بخشهای زیادی از مناطق خشکی، بارندگی های شدید و ناگهانی و سیلاب ویرانگر پاکستان و خشک سالیهای مناطق مختلف از جمله واکنشهای هوشمندانه طبیعتی است که نحوست را برای آن خواسته ایم و این رفتار طبیعی طبیعتی است که در روز طبیعت  آن را به سخره میگیریم و ...

این روز را مجددا به ساحت طبیعت تسلیت عرض میکنم و از طرف خودم و تمام کسانی که حرمت آن را پاسداری نکرده و نمیکنند از ایشان پوزش می طلبم.

/ 6 نظر / 59 بازدید
محبوبه آقا علی خان بزاز

سلام کاملا درست می فرمایید.متاسفانه فقط اسم حفاظت از محیط زیست رو بلدیم .نه عمل به آن را .

رز

سلام مطالبتونو خوندم جالب بودبه جز13نحس, راستش متوجه نشدم .بوی لطافت بهار تودلنوشتتون نبودفکرکنم کمی بهاریتر بهتره ممنون لطفابازم بنویسید

سیاوش

این چه چرندیات بود که نوشتی، این روز روز بزرگداشت اریایی ها است ، شما باید سعی کنید تا از عرب ها بنویسید

سیاوش

این چه چرندیات بود که نوشتی، این روز روز بزرگداشت اریایی ها است ، شما باید سعی کنید تا از عرب ها بنویسید

4 نفر از دانشجویان علوم اجتماعی دانشگاه تهران

سلام. شوربختانه در این حدود یکسال اخیر کشور در وضعیت بحرانی قرار گرفته. هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی (خصوصاً اقتصادی) و در این زمان مسافرت کاملاً بی مورد آقای آحمدی نژاد به آمریکای لاتین جای سوالات زیادی دارد! چرا اینقدر اوضاع کشور برایشان بی اهمیت است ؟ آیا مجلس بعدی اینقدر ارزش دارد که تمام تلاش خود را تنها در جهت اخذ کرسی های ان به کار بسته اند ؟ بعید میدانیم. این دیکتاتوری که ایشان از سال 84 به راه انداخت اول دامن اصلاح طلبان را گرفت و رفته رفته اصولگرایان و حتی برادر و یاران قبلی آقای احمدی نژاد را. تصمیم داریم با درج این کامنتها در بلاگها خواهان این باشیم که تنها کسی که میتواند با تدبیری خاص کشور را از این بلا نجات دهد هرچه زودتر موضع گیری کند تا روزگار سخت پیشرو برای مردم مظلوم و تنگ دست این مرز و بوم رقم نخورد. منظور ما کسی نیست جز شخص رهبری. ایشان همانگونه که تمام قد از آقای احمدی نژاد حمایت کردند، امروز که حقیقتا کشور به دلیل بی تدبیریهای آقای احمدی نژاد وارد چنین مرحله ای شده باید واد عمل شوند و از قدرت مطلقه خود در جهت رفع این مشکلات استفاده نمایند.

حسین

سلام به وبلاگ من سربزنید پشیمان نخواهید شد.در مورد معلوله وبه دوستان خود اطلاع دهید واگر مایلید تبادل لینک کنیم